fileutils 4.0i - en to nl translation catalogue (199 entries)

en: 
    As a special case, cp makes a backup of SOURCE when the force and backup
    options are given and SOURCE and DEST are the same name for an existing,
    regular file.
nl: 
    Als een speciaal geval, kan cp een reservekopie maken van BRON als de
    opties `force' en `backup' gegeven zijn en BRON en BESTEMMING dezelfde
    zijn voor een bestaand gewoon bestand.

en: 
    Report bugs to <bug-fileutils@gnu.org>.
nl: 
    Meld fouten in het programma aan <bug-fileutils@gnu.org>;
    meld onjuistheden in de vertaling aan <nl@li.org>.

en:   or : %s [-acm] MMDDhhmm[YY] FILE... (obsolescent)
nl:   of : %s [-acm] MMDDhhmm[YY] BESTAND... (verouderend)

en:  (might be nonempty)
nl:  (is mogelijk niet leeg)

en: %s -> %s (unbackup)
nl: %s -> %s (reservekopie verwijderd)

en: %s+%s records out
nl: %s+%s records uit

en: %s: File exists
nl: %s: Bestand bestaat

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
nl: %s: kan relatieve symbolische koppelingen alleen in huidige map maken

en: %s: cannot copy cyclic symbolic link
nl: %s: kan cyclische symbolische koppeling niet kopiëren

en: %s: cannot overwrite directory
nl: %s: kan map niet overschrijven

en: %s: cannot overwrite directory with non-directory
nl: %s: kan map niet overschrijven

en: %s: cannot remove
nl: kan `%s' niet verwijderen

en: %s: cannot rewind
nl: %s: kan niet terugspoelen

en: %s: cannot shred append-only file descriptor
nl: %s: kan een alleen-toevoegen beschrijver niet vernietigen

en: %s: descend into directory `%s'?
nl: %s: afdalen in map `%s'?

en: %s: directory `%s' is write protected; descend into it anyway?
nl: %s: map `%s' is beveiligd tegen schrijven; toch afdalen?

en: %s: error truncating
nl: %s: fout tijdens afkappen

en: %s: error writing at offset %s
nl: %s: Fout tijdens schrijven bij %s

en: %s: file has negative size
nl: %s: bestand heeft een negatieve grootte

en: %s: file too large
nl: %s: bestand te groot

en: %s: hard link not allowed for directory
nl: %s: harde koppelingen zijn niet toegestaan voor mappen

en: %s: invalid conversion
nl: %s: ongeldige conversie

en: %s: invalid file size
nl: %s: ongeldige bestandsafmeting

en: %s: invalid file type
nl: %s: ongeldig bestandstype

en: %s: invalid group number
nl: %s: ongeldig groepsnummer

en: %s: invalid number of passes
nl: ongeldig aantal sessies: %s

en: %s: is a directory
nl: %s: is een map

en: %s: omitting directory
nl: %s: map niet meegenomen

en: %s: overwrite `%s', overriding mode %04lo?
nl: %s: `%s' overschrijven, ondanks mode %04lo?

en: %s: overwrite `%s'?
nl: %s: `%s' overschrijven?

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...
nl: %s: sessie %lu/%lu (%s)...

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s
nl: %s: sessie %lu/%lu (%s)...%s

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s/%s
nl: %s: sessie %lu/%lu (%s)...%s/%s

en: %s: remove `%s'?
nl: %s: `%s' verwijderen?

en: %s: remove directory `%s'%s?
nl: %s: map `%s'%s verwijderen?

en: %s: remove directory `%s'?
nl: %s: map `%s' verwijderen?

en: %s: remove write-protected directory `%s'?
nl: %s: map `%s' is tegen schrijven beveiligd; toch verwijderen?

en: %s: remove write-protected file `%s'?
nl: %s: bestand `%s' is tegen schrijven beveiligd; toch verwijderen?

en: %s: removed
nl: %s: verwijderd

en: %s: removing
nl: verwijder %s

en: %s: renamed to `%s'
nl: %s: hernoemd naar `%s'

en: %s: replace `%s'?
nl: %s: `%s' vervangen?

en: %s: unknown file type
nl: %s: onbekend bestandstype

en: %s:%lu: invalid line;  missing second token
nl: %s:%lu: ongeldige regel;  ontbrekende tweede eenheid

en: %s:%lu: unrecognized keyword `%s'
nl: %s:%lu: onbekend sleutelwoord `%s'

en: %scannot read table of mounted filesystems
nl: %skan tabel van aangehechte bestandssystemen niet lezen

en: <internal>
nl: <intern>

en: Change the mode of each FILE to MODE.
    
      -c, --changes           like verbose but report only when a change is made
      -f, --silent, --quiet   suppress most error messages
      -v, --verbose           output a diagnostic for every file processed
          --reference=RFILE   use RFILE's mode instead of MODE values
      -R, --recursive         change files and directories recursively
          --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
    
    Each MODE is one or more of the letters ugoa, one of the symbols +-= and
    one or more of the letters rwxXstugo.
nl: Verander de attributen van elk BESTAND naar MODE.
    
      -c, --changes           zoals --verbose maar alleen als er iets verandert
      -f, --silent, --quiet   onderdruk vrijwel alle foutmeldingen
      -v, --verbose           toon informatie voor elk bestand (processed?)
          --reference=RBESTAND  gebruik de mode van RBESTAND in plaats van een
                                MODE waarde
      -R, --recursive         verander bestanden en directory's recursief
          --help              toon hulp-tekst en beëindig programma
          --version           toon versie-informatie en beëindig programma
    
    Elke MODE is een of meer letters `ugoa', een van de symbolen `+-=' en
    een of meer letters `rwxXstugo'.

en: Copy a file, converting and formatting according to the options.
    
      bs=BYTES        force ibs=BYTES and obs=BYTES
      cbs=BYTES       convert BYTES bytes at a time
      conv=KEYWORDS   convert the file as per the comma separated keyword list
      count=BLOCKS    copy only BLOCKS input blocks
      ibs=BYTES       read BYTES bytes at a time
      if=FILE         read from FILE instead of stdin
      obs=BYTES       write BYTES bytes at a time
      of=FILE         write to FILE instead of stdout
      seek=BLOCKS     skip BLOCKS obs-sized blocks at start of output
      skip=BLOCKS     skip BLOCKS ibs-sized blocks at start of input
          --help      display this help and exit
          --version   output version information and exit
    
    BYTES may be followed by the following multiplicative suffixes:
    xM M, c 1, w 2, b 512, kD 1000, k 1024, MD 1,000,000, M 1,048,576,
    GD 1,000,000,000, G 1,073,741,824, and so on for T, P, E, Z, Y.
    Each KEYWORD may be:
    
      ascii     from EBCDIC to ASCII
      ebcdic    from ASCII to EBCDIC
      ibm       from ASCII to alternated EBCDIC
      block     pad newline-terminated records with spaces to cbs-size
      unblock   replace trailing spaces in cbs-size records with newline
      lcase     change upper case to lower case
      notrunc   do not truncate the output file
      ucase     change lower case to upper case
      swab      swap every pair of input bytes
      noerror   continue after read errors
      sync      pad every input block with NULs to ibs-size
nl: Kopieer een bestand terwijl het geconverteerd en opgemaakt wordt aan
    de hand van de gegeven opties.
    
      bs=BYTES        forceer ibs=BYTES en obs=BYTES
      cbs=BYTES       converteer BYTES bytes per keer
      conv=WOORDEN    converteer het bestand volgens de WOORDEN
      count=BLOKKEN   kopieer slechts BLOKKEN invoer
      ibs=BYTES       lees BYTES bytes per keer
      if=BESTAND      lees uit BESTAND in plaats van de standaard invoer
      obs=BYTES       schrijf BYTES bytes per keer
      of=BESTAND      schrijf naar BESTAND in plaats van de standaard uitvoer
      seek=BLOKKEN    sla BLOKKEN blokken van grootte obs over aan het begin
                        van de uitvoer
      skip=BLOKKEN    sla BLOKKEN blokken van grootte ibs over aan het begin
                        van de invoer
          --help      toon deze hulp-tekst en beëindig programma
          --version   toon versie-informatie en beëindig programma
    
    Aan BYTES mag een letter toegevoegd worden:
    xM M, c 1, w 2, b 512, kD 1000, k 1024, MD 1,000,000, M 1,048,576,
    GD 1,000,000,000, G 1,073,741,824, etc voor T, P, E, Z, Y.
    Een WOORD mag zijn:
    
      ascii     van EBCDIC naar ASCII
      ebcdic    van ASCII naar EBCDIC
      ibm       van ASCII naar alternerend EBCDIC
      block     vul records met een regeleinde op met spaties tot ze cbs groot zijn
      unblock   verwijder achterafkomende spaties in records met grootte
                  cbs met een regeleinde
      lcase     verander hoofdletters in kleine letters
      ucase     verander kleine letters in hoofdletters
      swab      verwissel iedere twee bytes van de invoer
      noerror   ga door bij een leesfout
      sync      vul ieder invoerblok met nultekens op tot de grootte van ibs

en: Create named pipes (FIFOs) with the given NAMEs.
    
      -m, --mode=MODE   set permission mode (as in chmod), not a=rw - umask
          --help        display this help and exit
          --version     output version information and exit
nl: Maak pijpen (FIFOs) aan met de gegeven NAAM (namen).
    
      -m, --mode=MODE   zet permissie mode (als in chmod), niet 0666 - umask
          --help        toon hulp-tekst en beëindig programma
          --version     toon versie-informatie en beëindig programma

en: Create the DIRECTORY(ies), if they do not already exist.
    
      -m, --mode=MODE   set permission mode (as in chmod), not rwxrwxrwx - umask
      -p, --parents     no error if existing, make parent directories as needed
          --verbose     print a message for each created directory
          --help        display this help and exit
          --version     output version information and exit
nl: Maak de MAP(pen) aan, als ze nog niet bestaan.
    
      -m, --mode=MODE   stel permissie in (als met `chmod'), niet rwxrwxrwx - umask
      -p, --parents     maak indien nodig de tussenliggende mappen aan
          --verbose     geef een melding voor elke aangemaakte map
          --help        toon deze hulp-tekst en beëindig programma
          --version     toon versie-informatie en beëindig programma

en: Create the special file NAME of the given TYPE.
    
      -m, --mode=MODE   set permission mode (as in chmod), not a=rw - umask
          --help        display this help and exit
          --version     output version information and exit
    
    MAJOR MINOR are forbidden for TYPE p, mandatory otherwise.  TYPE may be:
    
      b      create a block (buffered) special file
      c, u   create a character (unbuffered) special file
      p      create a FIFO
nl: Maak het apparaatbestand NAAM van het gegeven TYPE aan.
    
      -m, --mode=MODE   zet permissie (als met `chmod'), niet 0666 - umask
          --help        toon hulp-tekst en beëindig programma
          --version     toon versie-informatie en beëindig programma
    
    HOOFDNR en SUBNR zijn niet toegestaan voor TYPE p, anders zijn ze verplicht.
    TYPE mag het volgende zijn:
    
      b      maak een (gebufferd) blokapparaatbestand
      c, u   maak een (niet gebufferd) byteapparaatbestand
      p      maak een FIFO

en: Delete a file securely, first overwriting it to hide its contents.
    
      -f, --force    change permissions to allow writing if necessary
      -n, --iterations=N  Overwrite N times instead of the default (%d)
      -s, --size=N   shred this many bytes (suffixes like k, M, G accepted)
      -u, --remove   truncate and remove file after overwriting
      -v, --verbose  show progress
      -x, --exact    do not round file sizes up to the next full block
      -z, --zero     add a final overwrite with zeros to hide shredding
      -              shred standard output
          --help     display this help and exit
          --version  print version information and exit
    
    FIXME maybe add more discussion here?
nl: Verwijder een bestand op een veilige manier, door de inhoud eerst te
    overschrijven.
    
      -f, --force    verander de rechten om te kunnen schrijven indien nodig
      -n, --iterations=N  overschrijf N keer ipv het standaard aantal (%d)
      -s, --size=N   overschrijf N bytes (k, M, of G als achtervoegsel geldig)
      -u, --remove   kap het bestand af en verwijder het na overschrijven
      -v, --verbose  laat de voortgang zien (-vv om de voortgang te laten staan)
      -x, --exact    rond de groottes niet af op het volgende volle blok
      -z, --zero     overschijf nog een keer met nullen om de vernietiging te
                       verbergen
      -              vernietig de standaard invoer
          --help     toon deze hulp en beëindig
          --version  toon versie informatie en beëindig
    
    FIXME.

en: Force changed blocks to disk, update the super block.
    
      --help      display this help and exit
      --version   output version information and exit
nl: Dwing het schrijven van gewijzigde blokken naar schijf af,
    en werk het superblok bij.
    
      --help      toon hulp-tekst en beëindig programma
      --version   toon versie-informatie en beëindig programma

en: Memory exhausted
nl: Geen geheugen meer beschikbaar

en: Output commands to set the LS_COLORS environment variable.
    
    Determine format of output:
      -b, --sh, --bourne-shell    output Bourne shell code to set LS_COLORS
      -c, --csh, --c-shell        output C shell code to set LS_COLORS
      -p, --print-database        output defaults
          --help                  display this help and exit
          --version               output version information and exit
    
    If FILE is specified, read it to determine which colors to use for which
    file types and extensions.  Otherwise, a precompiled database is used.
    For details on the format of these files, run `dircolors --print-database'.
nl: Geef commando's voor instellen van de LS_COLOR omgevingsvariabele.
    
    Bepaal formaat van de uitvoer:
      -b, --sh, --bourne-shell    toon Bourne shell code voor instellen LS_COLOR
      -c, --csh, --c-shell        toon C shell code voor instellen LS_COLOR
      -p, --print-data-base       toon standaard-instellingen
          --help                  toon hulp-tekst en beëindig programma
          --version               toon versie-informatie en beëindig programma
    
    Indien BESTAND gegeven is, wordt dat gelezen om te bepalen welke kleuren voor
    bestanden en extensies gebruikt moeten worden.  Anders wordt een standaard
    database gebruikt.  Geef `dircolors --print-database' voor details over het
    formaat van deze bestanden.

en: Remove (unlink) the FILE(s).
    
      -d, --directory       unlink directory, even if non-empty (super-user only)
      -f, --force           ignore nonexistent files, never prompt
      -i, --interactive     prompt before any removal
      -r, -R, --recursive   remove the contents of directories recursively
      -v, --verbose         explain what is being done
          --help            display this help and exit
          --version         output version information and exit
nl: Verwijder of ontkoppel BESTAND(en).
    
      -d, --directory       verwijder map, zelfs indien niet leeg
                              (alleen voor systeembeheerder)
      -f, --force           negeer niet bestaande bestanden, vraag nooit om een
                              bevestiging
      -i, --interactive     vraag om bevestiging alvorens iets te verwijderen
      -r, -R, --recursive   verwijder de inhoud van alle onderliggende mappen
      -v, --verbose         laat zien wat er gedaan wordt
          --help            toon hulp-tekst en beëindig programma
          --version         toon versie-informatie en beëindig programma

en: Show information about the filesystem on which each FILE resides,
    or all filesystems by default.
    
      -a, --all             include filesystems having 0 blocks
          --block-size=SIZE use SIZE-byte blocks
      -h, --human-readable  print sizes in human readable format (e.g., 1K 234M 2G)
      -H, --si              likewise, but use powers of 1000 not 1024
      -i, --inodes          list inode information instead of block usage
      -k, --kilobytes       like --block-size=1024
      -l, --local           limit listing to local filesystems
      -m, --megabytes       like --block-size=1048576
          --no-sync         do not invoke sync before getting usage info (default)
      -P, --portability     use the POSIX output format
          --sync            invoke sync before getting usage info
      -t, --type=TYPE       limit listing to filesystems of type TYPE
      -T, --print-type      print filesystem type
      -x, --exclude-type=TYPE   limit listing to filesystems not of type TYPE
      -v                    (ignored)
          --help            display this help and exit
          --version         output version information and exit
nl: Toon informatie over het bestandssyteem waar ieder BESTAND staat. Standaard
    wordt informatie over alle bestandssystemen getoond.
    
      -a, --all                ook bestandssystemen met 0 blokken
          --block-size=GROOTTE gebruik blokken van GROOTTE bytes
      -h, --human-readable     toon groottes op leesbare wijze (vb. 1K 234M 2G)
      -H, --si                 zelfde, maar gebruik machten van 1000 ipv. 1024
      -i, --inodes             toon `inode' informatie in plaats van blokgebruik
      -k, --kilobytes          zelfde als --block-size=1024
      -l, --local              beperk gegevens tot lokale bestandssystemen
      -m, --megabytes          zelfde als --block-size=1048576
          --no-sync            synchroniseer niet eerst (standaard)
      -P, --portability        gebruik de POSIX uitvoer opmaak
          --sync               synchroniseer eerst voor het opvragen van de
                                 gegevenns
      -t, --type=TYPE          beperk tot bestandssystemen van type TYPE
      -T, --print-type         druk ook het type bestandssysteem af
      -x, --exclude-type=TYPE  beperk tot bestandssystemen niet van type TYPE
      -v                       (wordt genegeerd)
          --help               toon hulp-tekst en beëindig programma
          --version            toon hulp-tekst en beëindig programma

en: Summarize disk usage of each FILE, recursively for directories.
    
      -a, --all             write counts for all files, not just directories
          --block-size=SIZE use SIZE-byte blocks
      -b, --bytes           print size in bytes
      -c, --total           produce a grand total
      -D, --dereference-args  dereference PATHs when symbolic link
      -h, --human-readable  print sizes in human readable format (e.g., 1K 234M 2G)
      -H, --si              likewise, but use powers of 1000 not 1024
      -k, --kilobytes       like --block-size=1024
      -l, --count-links     count sizes many times if hard linked
      -L, --dereference     dereference all symbolic links
      -m, --megabytes       like --block-size=1048576
      -S, --separate-dirs   do not include size of subdirectories
      -s, --summarize       display only a total for each argument
      -x, --one-file-system  skip directories on different filesystems
      -X FILE, --exclude-from=FILE  Exclude files that match any pattern in FILE.
          --exclude=PAT     Exclude files that match PAT.
          --max-depth=N     print the total for a directory (or file, with --all)
                              only if it is N or fewer levels below the command
                              line argument;  --max-depth=0 is the same as
                              --summarize
          --help            display this help and exit
          --version         output version information and exit
nl: Vat schijfgebruik van elk BESTAND samen, recursief voor mappen.
    
      -a, --all             toon aantallen voor alle bestanden, niet alleen
                              voor mappen
          --block-size=GROOTTE gebruik blokken van GROOTTE bytes
      -b, --bytes           toon grootte in bytes
      -c, --total           geef ook het totaal
      -D, --dereference-args  gebruik de referent indien PAD een symbolische
                              koppeling is
      -h, --human-readable  toon groottes op leesbare wijze (vb. 1K 234M 2G)
      -H, --si              zelfde, maar gebruik machten van 1000 ipv. 1024
      -k, --kilobytes       zelfde als --block-size=1024
      -l, --count-links     tel meerdere keren indien harde koppeling
      -L, --dereference     gebruik de referenten van symbolische koppelingen
      -m, --megabytes       zelfde als --block-size=1048576
      -S, --separate-dirs   toon niet de grootte van subdirectories
      -s, --summarize       toon alleen een totaal voor elk argument
      -x, --one-file-system  sla mappen op andere bestandssystemen over
      -X BEST, --exclude-from=BEST  Sluit bestanden uit BESTAND uit
          --exclude=PATROON Sluit bestanden uit die overeenkomen met PATROON
          --max-depth=N     geef totalen voor een map (of bestand, met --all)
                              alleen als het N of minder niveaus onder het
                              argument zit; --max-depth=0 is het zelfde als
                              --summarize
          --help            toon hulp-tekst en beëindig programma
          --version         toon versie-informatie en beëindig programma

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Probeer `%s --help' voor meer informatie.

en: Usage: %s [OPTIONS] FILE [...]
nl: Gebruik: %s [OPTIES] BESTAND [...]

en: Usage: %s [OPTION]
nl: Gebruik: %s [OPTIE]

en: Usage: %s [OPTION] DIRECTORY...
nl: Gebruik: %s [OPTIE] MAP...

en: Usage: %s [OPTION] NAME...
nl: Gebruik: %s [OPTIE] NAAM...

en: Usage: %s [OPTION]...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]...

en: Usage: %s [OPTION]... DIRECTORY...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... MAP...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... GROEP BESTAND...
       of:   %s [OPTIE]... --reference=RBESTAND BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... MODE[,MODE]... FILE...
      or:  %s [OPTION]... OCTAL-MODE FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... MODE[,MODE]... BESTAND...
       of:   %s [OPTIE]... OCTALE_MODE BESTAND...
       of:   %s [OPTIE]... --reference=RBESTAND BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... NAME TYPE [MAJOR MINOR]
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... NAAM TYPE [HOOFDNR SUBNR]

en: Usage: %s [OPTION]... OWNER[.[GROUP]] FILE...
      or:  %s [OPTION]... .GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... EIGENAAR[.[GROEP]] BESTAND...
       of:   %s [OPTIE]... .GROEP BESTAND...
       of:   %s [OPTIE]... --reference=RBESTAND BESTAND...

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST           (1st format)
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY   (2nd format)
      or:  %s -d [OPTION]... DIRECTORY...       (3rd format)
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... BRON BESTEMMING   (1ste methode)
       of:   %s [OPTIE]... BRON... MAP       (2de methode)
       of:   %s -d [OPTIE]... MAP...         (3de methode)

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... [BESTAND]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... [BESTAND]...

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: WARNING: Circular directory structure.
    This almost certainly means that you have a corrupted file system.
    NOTIFY YOUR SYSTEM MANAGER.
    The following two directories have the same inode number:
nl: LET OP: Circulaire mapstructuur.
    Dit betekent vrijwel zeker dat het bestandssysteem corrupt is.
    WAARSCHUW UW SYSTEEM BEHEERDER.
    De volgende twee mappen hebben het zelfde inode nummer:

en: Warning:
nl: Waarschuwing:

en: ^[yY]
nl: ^[yYjJ]

en: `%s' and `%s' are the same file
nl: `%s' en `%s' zijn het zelfde bestand

en: `%s' exists but is not a directory
nl: `%s' bestaat maar is geen map

en: `%s' is a directory
nl: `%s' is een map

en: backing up `%s' would destroy source;  `%s' not copied
nl: een reservekopie van `%s' zou de bron vernietigen;  `%s' niet gekopieerd

en: backing up `%s' would destroy source;  `%s' not moved
nl: een reservekopie van `%s' zou de bron vernietigen;  `%s' niet verplaatst

en: block special files not supported
nl: blokapparaatbestanden worden niet ondersteund

en: can not change to null group
nl: kan niet veranderen naar nul groep

en: cannot backup `%s'
nl: kan reservekopie van `%s' niet bewaren

en: cannot both summarize and show all entries
nl: totalen berekenen kan niet gelijktijdig met het tonen van alle ingangen

en: cannot change back to directory %s via `..'
nl: kan niet naar map %s gaan via `..'

en: cannot change to `..' from directory %s
nl: kan niet naar `..' vanuit map %s

en: cannot change to directory %s
nl: kan niet naar map %s gaan

en: cannot chdir to directory, %s
nl: kan niet naar map gaan, %s

en: cannot chmod %s
nl: kan de permissie van `%s' niet veranderen

en: cannot chown %s
nl: kan %s niet van eigenaar veranderen

en: cannot create %s `%s' to `%s'
nl: kan %s `%s' naar `%s' niet aanmaken

en: cannot create directory `%s'
nl: kan map `%s' niet aanmaken

en: cannot create fifo `%s'
nl: kan fifo `%s' niet aanmaken

en: cannot create link `%s'
nl: kan koppeling `%s' niet aanmaken

en: cannot create regular file `%s'
nl: kan gewoon bestand `%s' niet aanmaken

en: cannot create special file `%s'
nl: kan apparaatbestand `%s' niet aanmaken

en: cannot create symbolic link `%s'
nl: kan symbolische koppeling `%s' niet aanmaken

en: cannot fork
nl: kan geen nieuw proces starten

en: cannot make both hard and symbolic links
nl: kan geen harde èn symbolische koppelingen maken

en: cannot make directory `%s'
nl: kan map `%s' niet aanmaken

en: cannot make fifo `%s'
nl: kan fifo `%s' niet aanmaken

en: cannot move `%s' to a subdirectory of itself, `%s'
nl: kan `%s' niet verplaatsen naar een ondermap van zichzelf, `%s'

en: cannot read symbolic link `%s'
nl: kan symbolische koppeling `%s' niet lezen

en: cannot remove `%s'
nl: kan `%s' niet verwijderen

en: cannot remove `.' or `..'
nl: kan `.' of `..' niet verwijderen

en: cannot remove current directory `%s'
nl: kan huidige map `%s' niet verwijderen

en: cannot remove directory `%s'
nl: kan map `%s' niet weghalen

en: cannot remove old link to `%s'
nl: kan oude koppeling naar `%s' niet verwijderen

en: cannot run strip
nl: kan `strip' niet uitvoeren

en: cannot specify times from more than one source
nl: kan geen tijden specificeren van meer dan een bron

en: cannot un-backup `%s'
nl: kan de reservekopie van `%s' niet terugzetten

en: cannot unlink `%s'
nl: kan `%s' niet ontkoppelen

en: character special files not supported
nl: byteapparaatbestanden worden niet ondersteund

en: continue?
nl: doorgaan?

en: copying multiple files, but last argument (%s) is not a directory
nl: meerdere bestanden kopiëren, maar het laatste argument (%s) is geen map

en: created directory `%s'
nl: map `%s' aangemaakt

en: creating directory `%s'
nl: aanmaken map `%s'

en: current directory
nl: huidige map

en: failed to change group of %s to %s
nl: kon de groep van %s niet naar %s veranderen

en: failed to change mode of %s to %04lo (%s)
nl: kan mode van %s niet in %04lo (%s) veranderen

en: failed to change owner of %s to
nl: kon de eigenaar van %s niet veranderen naar

en: fifo files not supported
nl: fifo bestanden worden niet ondersteund

en: file arguments missing
nl: bestandsargumenten ontbreken

en: file offset out of range
nl: plaats in bestand buiten toegestane waarde

en: file system type `%s' both selected and excluded
nl: bestandssysteem type `%s' beide geselecteerd en buitengesloten

en: group number
nl: groepnummer

en: group of %s changed to %s
nl: groep van %s veranderd in %s

en: group of %s retained as %s
nl: groep van %s blijft %s

en: hard link
nl: harde koppeling

en: ignoring all arguments
nl: alle argumenten worden genegeerd

en: ignoring invalid tab size in environment variable TABSIZE: %s
nl: negeer ongeldige tablengte in omgevingsvariabele TABSIZE: %s

en: ignoring invalid width in environment variable COLUMNS: %s
nl: negeer ongeldige breedte in omgevingsvariabele COLUMNS: %s

en: installing multiple files, but last argument (%s) is not a directory
nl: meerdere bestanden installeren, maar het laatste argument (%s) is geen map

en: invalid date format `%s'
nl: ongeldige datum opmaak `%s'

en: invalid group `%s'
nl: ongeldige groep `%s'

en: invalid group name `%s'
nl: ongeldige groepsnaam `%s'

en: invalid group number `%s'
nl: ongeldig groepnummer `%s'

en: invalid line width: %s
nl: ongeldige regellengte: %s

en: invalid major device number `%s'
nl: ongeldig hoofd-apparaatnummer `%s'

en: invalid maximum depth `%s'
nl: ongeldige maximale diepte `%s'

en: invalid minor device number `%s'
nl: ongeldig sub-apparaatnummer `%s'

en: invalid mode
nl: ongeldige mode

en: invalid mode `%s'
nl: ongeldige mode `%s'

en: invalid number `%s'
nl: ongeldig nummer `%s'

en: invalid tab size: %s
nl: ongeldige tablengte: %s

en: invalid user `%s'
nl: ongeldige gebruiker `%s'

en: link
nl: koppeling

en: major and minor device numbers may not be specified for fifo files
nl: hoofd- en subnummers zijn niet toegestaan bij fifo bestanden

en: missing destination file
nl: ontbrekend bestemmingsbestand

en: missing file argument
nl: ontbrekend bestandsargument

en: missing file arguments
nl: ontbrekende bestandsargumenten

en: mode of %s changed to %04lo (%s)
nl: mode van %s veranderd in %04lo (%s)

en: mode of %s retained as %04lo (%s)
nl: mode van %s blijft %04lo (%s)

en: neither symbolic link %s nor referent has been changed
nl: noch de symbolische koppeling %s noch de referent is veranderd

en: no FILE arguments may be used with the option to output
    dircolors' internal database
nl: BESTAND argumenten mogen niet gebruikt worden tezamen met een optie
    voor het tonen van dircolors' interne database

en: no SHELL environment variable, and no shell type option given
nl: geen SHELL variabele en geen mode optie gespecificeerd

en: only one conv in {ascii,ebcdic,ibm}, {lcase,ucase}, {block,unblock}, {unblock,sync}
nl: slechts een conversie in {ascii,ebcdic,ibm}, {lcase,ucase}, {block,unblock}, {unblock,sync}

en: owner of %s changed to
nl: eigenaar van %s veranderd in

en: owner of %s retained as
nl: eigenaar van %s blijft

en: preserving ownership for %s
nl: bezig met kopiëren van de eigenaar van %s

en: preserving permissions for %s
nl: bezig met kopiëren van permissies van %s

en: preserving times for %s
nl: bezig met kopiëren van de tijden van %s

en: removing %s
nl: verwijder %s

en: removing all entries of directory %s
nl: weghalen alle ingangen van map %s

en: removing directory, %s
nl: weghalen map, %s

en: removing the directory itself: %s
nl: weghalen van de map zelf: %s

en: restoring permissions of %s
nl: bezig met terugzetten van permissies van %s

en: setting permissions for %s
nl: bezig met zetten van permissies van %s

en: standard input
nl: standaard invoer

en: standard output
nl: standaard uitvoer

en: starting directory
nl: eerste map

en: strip failed
nl: `strip' mislukt

en: symbolic link
nl: symbolische koppeling

en: symbolic links are not supported on this system
nl: symbolische koppelingen worden niet ondersteund op dit systeem

en: the options to output dircolors' internal database and
    to select a shell syntax are mutually exclusive
nl: de opties voor het tonen van dircolors' interne database en het
    selecteren van een shell syntax kunnen niet tegelijk gebruikt worden

en: the strip option may not be used when installing a directory
nl: de strip optie mag niet worden gebruikt bij installatie van een map

en: too few arguments
nl: te weinig argumenten

en: too many arguments
nl: te veel argumenten

en: total
nl: totaal

en: truncated record
nl: afgebroken record

en: truncated records
nl: afgebroken records

en: unparsable value for LS_COLORS environment variable
nl: on-ontleedbare waarde voor LS_COLORS omgevingsvariabele

en: unrecognized option `%s'
nl: onbekende optie `%s'

en: unrecognized option `%s=%s'
nl: onbekende optie `%s=%s'

en: unrecognized prefix: %s
nl: niet herkend voorvoegsel: %s

en: virtual memory exhausted
nl: geen geheugen meer beschikbaar

en: warning: summarizing conflicts with --max-depth=%d
nl: waarschuwing: het geven van totalen is in conflict met --max-depth=%d

en: warning: summarizing is the same as using --max-depth=0
nl: waarschuwing: totalen geven is het zelfde als --max-depth=0 gebruiken

en: when creating block special files, major and minor device
    numbers must be specified
nl: bij het aanmaken van blokapparaatbestanden, moeten hoofd- en subnummers
    gespecificeerd worden

en: when creating character special files, major and minor device
    numbers must be specified
nl: bij het aanmaken van byteapparaatbestanden moeten hoofd- en subnummers
    gespecificeerd worden

en: when making multiple links, last argument must be a directory
nl: bij het maken van meerdere verwijzingen moet het laatste argument een map zijn

en: when moving multiple files, last argument must be a directory
nl: bij het verplaatsen van meerdere bestanden moet het laatste argument een map zijn

en: won't create hard link `%s' to directory `%s'
nl: wil geen harde koppeling `%s' maken naar map `%s'

en: write error
nl: schrijffout

en: wrong number of arguments
nl: onjuist aantal argumenten

en: you are not a member of group `%s'
nl: u bent geen lid van groep `%s'
